Logo

Přechod na Linux

Přechod z Windows na Linux

logo debianu

Výhody:

 

 • značná finanční úspora

 • 100% legální software

 • bezpečnost - žádné viry ani červi

 • větší odolnost vůči neukázněným uživatelům

 • jednoduchá údržba stanic

 • FOOS - svobodný software – žádné placené licence, možnost užívání dalších kvalitních svobodných programů

   

Nevýhody:

 

 • Trochu jiná obsluha, a v zásadě funguje na podobných principech

 • Všechny programy nejsou v češtině

 • Programy pro Windows nelze většinou používat (pro většinu ale již existuje i alternativní obdobná nebo dokonce lepší náhrada fungující pod Linux)

 

Přechod na Linux


    Cenová kalkulace úspor (10 stanic) :


OS Windows OS Linux

Windows Vista business

80.420 Kč

Linux SUSE 10.0

0 Kč

Microsoft Office 2007 (WORD, EXCEL, OUTLOOK, POWERPOINT, PUBLISHER)

147.130 Kč

OpenOffice (kompletní balík)

0 Kč

Další nutné aplikace (antiviry,antispyware atd.)

40.000 Kč

není třeba

0 Kč

Celkem

267.550 Kč

Celkem

0 Kč

 

Internet

 

Používáte Firefox? Pracovat s Firefoxem můžete i na Linuxu. Tento program funguje i pod Linuxem. V Debianu jej najdete pod názvem Iceweasel, který vám nabídne stejné pracovní prostředí, kde si můžete převést všechny nastavení, záložky nebo hesla.

 

Všechny novinky můžete mít na dosah s RSS stejně včetně svojí pošty z Thunderbirdu. Své přátele můžete kontaktovat pomocí kecálka Jabber (i když mají vaši přátelé ICQ či CIQ aj.) nebo Skype. A k tomu všemu si můžete být jistí, že jsou vaše data v bezpečí.

 

Bezpečnost

 

Nemusíte se bát o svá data. Do vašeho Linuxu se jen tak někdo nepovolaný nedostane. Žádný vir ani spyware vás nebude obtěžovat nebo zneužívat vaší poštu. Budete mnohem bezpečnější před útoky na váše osobní data (bankovní účet, pošta aj.) i bez firewallu - ( firewall Linux má, ale v podstatě ho neuvidíte. Pracuje samostatně a bez obtěžování). Vše máte v plné verzi a bez registrace a hlavně zadarmo.

 

Vzhled

 

 • průhlednost

 • grafické efekty

 • okna ve 3D prostoru

 • živé náhledy

 

Pružná okna jako z gumy, pracovní plocha na otočné kostce, průhlednost a podobné efekty, to je jen výběr z toho, co Linux umí. Obdobné efekty jako u Windows Vista mají ssi nejznámější programy Compiz a Beryl.

Compiz nabízí široké možností nastavení všech možných vlastností – kvalita zobrazení a rychlost animací. Beryl je v podstatě obdoba Compiz – efekty jsou jen trochu jiné. Jako další klad oproti Vista je, že Beryl umožňuje mnohem více efektů, jako například kroucení oken a animace při jejich minimalizování či maximalizování.

Linux je možné používat na velkém množství zařízení v noteboocích, stolních počítačích i specializovaných serverech. Díky jeho založení není potřeba se na každém učit novému zacházení. Stále se jedná o principiálně stejný systém.
Flexibilita Linuxu umožňuje, že při změně hardwaru nebo celého počítače nemusíte přeinstalovávat celý systém.

 

Vzdálená správa

 

Na Linuxu je možné pracovat vzdáleně, a to mnoha různými způsoby. Z příkazové řádky, v kompletním grafickém rozhraní, nebo spuštěním konkrétní aplikace. Pomocí vzdálené správy můžete vy nebo zkušený kolega může snadno a rychle pomoci s jakýmkoliv problémem. V rámci Linuxu si můžete na svém počítači nainstalovat nejrůznější druhy programů a služeb.

 

Kancelář

 

Nový OpenOffice.org na verzi s PDF exportem. U ostatních produktů se instaluje PDFCreator. Veškeré firemní dokumenty jako směrnice, výrobní dokumentace atd. jsou převedeny do PDF. Editovatelné verze

dokumentů (DOC, SWT atd...)

 

 

 

 

 

Kontakty:

info@malyjarda.cz

support@malyjarda.cz

+420 558 847 461cenzuruje váš poskytovatel připojení?